CZEN

Roman Šťastný

Roman Šťastný absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v roce 1997 (Mgr. s výsledky cum laude). V letech 1994–1995 zároveň studoval francouzské a evropské právo na Université de Provence ve Francie a v letech 1993–1998 Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze (Bc.). Postgraduální program LL.M. absolvoval v letech 1998–1999 na právnické fakultě University of Michigan v USA.

V roce 1995 začal Roman pracovat jako odborný asistent v advokátní kanceláři Linklaters (původně Alliance of European Lawyers), kde působil až do roku 2005 postupně na pozicích koncipienta, advokáta a vedoucího spolupracujícího advokáta (managing associate). Od roku 2006 je společníkem advokátní kanceláře JŠK (dříve Johnson Šťastný Kramařík).

Roman zastupuje pravidelně poskytovatele i příjemce financování při vyjednávání úvěrových a jiných finančních transakcí a developery při nemovitostních transakcích včetně developmentu nových projektů, strukturování kapitálových účastí a dluhového financování pro nové projekty, vyjednávání nájmů a prodejů dokončených projektů převodem akcií nebo samotné nemovitosti. Roman též připravoval pro zadavatele několik velkých veřejných zakázek na financování jejich projektů.