CZEN

Aktuality

Expert na insolvenční právo Tomáš Richter nastupuje do JŠK

Do naší pražské kanceláře přichází docent Tomáš Richter, přední odborník na insolvenční a restrukturalizační právo. V JŠK se zaměří především na poskytování právního poradenství při řešení úpadku a hrozícího úpadku korporací v insolvenčních řízeních i mimo ně a při soudních sporech z nich vyplývajících.

Vedle advokátní praxe působí Tomáš Richter jako rozhodce a věnuje se také akademické činnosti. Podílel se na rekodifikaci českého insolvenčního práva, reformě evropského insolvenčního nařízení, vzniku evropské směrnice o preventivních restrukturalizacích, a je autorem řady odborných publikací v tuzemsku i zahraničí.

Richter je od roku 2004 rozhodcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a Agrární komoře, od roku 2012 je také rozhodcem u Burzovního rozhodčího soudu při Burze cenných papírů Praha. Jako poradce místopředsedy vlády a člen expertní skupiny Ministerstva spravedlnosti pro insolvenční právo významně ovlivnil podobu českého insolvenčního práva.

Tomáš Richter je předsedou Akademického fóra INSOL Europe a členem správní rady International Insolvency Institute. V části svých akademických aktivit bude nadále pokračovat, a to včetně výuky na Institutu ekonomických studií FSV UK a členství ve vědecké radě Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka na pražské VŠE.

15. 4. 2021

JŠK úspěšně zastupovala majitele TGA Holding při prodeji společností Značky Morava a Silverton

Naše advokátní kancelář poskytla právní poradenství TGA Holdingu vlastněnému Georgiosem Tavandzisem při prodeji společnosti Značky Morava a dvou spřízněných společností GRAMES a Silverton novému majiteli, společnosti CIDEM Invest.

Více informací v tiskové zprávě zde.

9. 4. 2021

Tomáš Doležil porotcem prestižních cen 2020 CEE Deals of the Year

Partner JŠK a vedoucí praxí korporátního práva a M&A Tomáš Doležil byl vybrán jako porotce pro vyhlášení cen „CEE Deals of the Year Awards 2020“ - nejprestižnějšího a nejvyhledávanějšího ocenění v právní oblasti ve střední a východní Evropě.

Finalisté CEE Deals of the Year budou uvedeni v březnovém čísle časopisu CEE Legal Matters a vítězové budou vyhlášeni na každoročním banketu, který by se měl konat v Londýně 3. června 2021.

26. 2. 2021
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 12 22 33 43 Následující »