CZEN

Aktuality

JŠK úspěšně zastupovala cresco&finance při prodeji společností Krnovská škrobárna a Krnovský lihovar strategickému investorovi

JŠK poskytla právní poradenství severomoravské investiční společnosti cresco&finance a.s.
v souvislosti s prodejem společností Krnovská škrobárna spol. s r.o. a Krnovský lihovar spol. s r. o. investiční skupině Reticulum Holding.

„Jednalo o napínavý souboj více zájemců až do poslední chvíle. Tomu odpovídal celý proces a naše role v něm. Zdá se, že obě společnosti nakonec našly toho pravého investora, k čemuž jsme klientovi naší asistencí rádi pomohli,“ řekl Tomáš Doležil, který na projektu spolupracoval s advokátkou Helenou Hailichovou a koncipientem Janem Koprnickým.

Tisková zpráva zde.

20. 7. 2021

JŠK úspěšně zastupovala cresco&finance při prodeji společnosti Silnice Morava strategickému investorovi

Naše kancelář poskytla právní poradenství společníkům severomoravské investiční společnosti cresco&finance a.s. v souvislosti s prodejem její dceřiné společnosti SILNICE MORAVA s.r.o. společnosti IMOS Brno, a.s. Naše asistence zahrnovala zejména přípravu a vyjednávání transakční dokumentace.

Tisková zpráva zde.

 

25. 5. 2021

Expert na insolvenční právo Tomáš Richter nastupuje do JŠK

Do naší pražské kanceláře přichází docent Tomáš Richter, přední odborník na insolvenční a restrukturalizační právo. V JŠK se zaměří především na poskytování právního poradenství při řešení úpadku a hrozícího úpadku korporací v insolvenčních řízeních i mimo ně a při soudních sporech z nich vyplývajících.

Vedle advokátní praxe působí Tomáš Richter jako rozhodce a věnuje se také akademické činnosti. Podílel se na rekodifikaci českého insolvenčního práva, reformě evropského insolvenčního nařízení, vzniku evropské směrnice o preventivních restrukturalizacích, a je autorem řady odborných publikací v tuzemsku i zahraničí.

Richter je od roku 2004 rozhodcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a Agrární komoře, od roku 2012 je také rozhodcem u Burzovního rozhodčího soudu při Burze cenných papírů Praha. Jako poradce místopředsedy vlády a člen expertní skupiny Ministerstva spravedlnosti pro insolvenční právo významně ovlivnil podobu českého insolvenčního práva.

Tomáš Richter je předsedou Akademického fóra INSOL Europe a členem správní rady International Insolvency Institute. V části svých akademických aktivit bude nadále pokračovat, a to včetně výuky na Institutu ekonomických studií FSV UK a členství ve vědecké radě Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka na pražské VŠE.

15. 4. 2021
« Předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41 Následující »