CZEN

Aktuality

Ocenění týmu korporátního práva a M&A JŠK v Legal500

Legal500, prestižní mezinárodní publikace ocenila tým korporátního práva a M&A JŠK pro rok 2022. Jsme potěšeni zařazením mezí nejúspěšnější advokátní kanceláře v České republice.

Publikace hodnotí zaměření JŠK a transakce ukončené v roce 2021 ve spojení s klíčovými klienty. Dále také vyzdvihuje klíčové osobnosti kanceláře, Tomáše Doležila jako vedoucího týmu a Romana Kramaříka jako dalšího významného odborníka.

Legal500 pro oblast EMEA realizuje svou rešerši ve více než 80 zemích a pokrývá více než 2700 hodnocených firem. Hodnocení se opírá o zkušenosti advokátních kanceláří, jejich specializace a názory klientů. Ročně je kontaktováno více než 300 tisíc klientů s žádostí o poskytnutí jejich hodnocení.

Více informací: zde

17. 4. 2022

JŠK úspěšně zastupovala investiční skupinu Genesis Capital při akvizici call centra Atoda

JŠK poskytla právní poradenství Genesis Capital a společnosti Conectart provozující největší tuzemské call centra při akvizici jihočeského provozovatele call center Atoda.

„Z obchodního a procesního hlediska ne úplně snadná transakce, když například doslova na poslední chvíli její vypořádání zkomplikoval Covid. Věříme, že pro Genesis a Connectart bude akvizice Atody důležitým milníkem v rozvoji tohoto segmentu trhu. Jsme rádi, že jsme k tomu mohli svým dílem přispět.“ doplnil Tomáš Doležil, partner JŠK, který na projektu spolupracoval se seniorní advokátkou Helenou Hailichovou.

Oznámení o transakci zde.

14. 4. 2022

Ocenění JŠK v Chambers Europe2022

Chambers Europe, prestižní mezinárodní publikace opětovně ocenila JŠK pro rok 2022. Jsme hrdi na umístění mezi špičkou advokátních kanceláři v České republice a zařazení do celosvětového žebříčku Chambers Europe.

Tomáš Richter, specialista na restrukturalizace a insolvence, který se loni připojil k týmu JŠK, byl zařazen do svazku 1 mezi top odborníky v této oblasti. Samotná publikace označuje Tomáše za renomovaného odborníka, který je často pověřen velkými mezinárodními věřiteli, aby poskytoval poradenství v oblasti insolvenčních sporů s vysokou hodnotou. Klienti uvádějí: "Tomáš je zkušený poradce s dlouholetou praxí a velmi hlubokými a širokými znalostmi práva." Další dotazovaný uvádí: "Je to jeden z nejlepších odborníků na restrukturalizaci."

Publikace také vyzdvihuje expertizu partnera a vedoucího korporátního a M&A týmu Tomáše Doležila v rámci hodnocení významných odborníků. Uvádí hodnocení jednoho z klientů v rámci referenčních rozhovorů: „Je skutečně zkušeným advokátem. Má velmi dobré vyjednávací schopnosti and velmi dobře umí klientům vysvětlit právní aspekty.“

Mezinárodní žebříček sestavuje každý rok více než 200 odborných analytiků, kteří hodnotí celkem 200 jurisdikcí a připravují přibližně 6000 hodnotících přehledů. Reference jsou poskytovány v rámci statisíců hodnotících rozhovorů s klienty.

Více informací: zde

18. 3. 2022